Ekonomi

KASKİ ekipleri, Onikisubat’ta içme suyu deposu ve hattındaki çalışmalarını sürdürüyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (KASKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin Onikisubat ilçesinde yeni içme suyu deposu ve içme suyu bordüründe çalışmaları sürüyor.

Bölgede üretimi devam eden Önsen, Kurtlar, Yeşilyurt ve TOKİ konutlarının içme suyu sorununun analizi için Büyükşehir Belediyesi tarafından proje hazırlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi’nin 2023 yatırım programı kapsamında hayata geçirdiği 60 milyon liralık proje ile Kurtlar Mahallesi’ne hakim noktada 1500 metreküplük içme suyu deposu yapılması için çalışmalar sürüyor.

Mahalle sakinlerine kaliteli, kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamayı hedefleyen projenin kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyenin düzenlediği ihale kapsamında bölgedeki içme suyu altyapısının tamamen değiştirileceğini söyledi.

Bölgeye 82 kilometre içme suyu sınırı ve 5 adet su deposu yapılacağına değinen Güngör, “Bu bölgede içme suyu altyapısındaki değişim yüzde 70 tamamlandı. Yüklenici firmadan aldığımız bilgiye göre bu altyapı en geç ekim ayında tamamlanacak.Bu bölgenin içme suyu altyapısı değişmiş olacak.Bir daha yaşamayacağız.Bu altyapı değişikliğinin şu anki maliyeti 60 milyon lira.Önemli bir yatırım.” dedi.

Güngör, 6 Şubat’ta meydana gelen depremden sonra su birikmediklerini ifade etti.

Güngör, 4 aydır su bedelinin alınmaması ve ağır ve yıkılan binaların borcunun silinmesinin 270 milyon liralık bir maliyete tekabül ettiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu